XXII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki 2024

XXII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki 2024 w Katedrze Grafiki
W tym roku w ramach Bloku Artystycznego – „Work_ART i Edu_ART – Otwarci na sztukę” XXII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki – Katedra Grafiki WSzP UMK w Toruniu przygotowała aż 4 Festiwalowe imprezy, na które już dziś serdecznie zapraszamy:
1️⃣💡 „OTWartOŚĆ”
👉22 kwietnia, poniedziałek, od 12:00 do 13:30
👉maks. liczba osób: 20, wiek: młodzież ze szkoły średniej
👉Wydział Sztuk Pięknych UMK, Katedra Grafiki, ul. Sienkiewicza 30/32, Pracownia Serigrafii, s. 09.
👉prowadzący: dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK, dr Piotr Czyż.
opis imprezy:
Warsztaty dla młodzieży z technik sitodruku i technik szablonowych. To samodzielne tworzenie paternów na podłożu tekstylnym i papierowym, inspirowanych hasłem OTWartOŚĆ.
ℹ️
2️⃣💡„MetaLove – warsztatowe tajemnice wklęsłodruku. Otwórz się na grafikę!”
👉22 kwietnia, poniedziałek, od 14:00 do 16:30
👉maks. liczba osób: 15, wiek: dzieci ze szkoły podstawowej klasy IV-VI.
👉Wydział Sztuk Pięknych UMK, Katedra Grafiki, ul. Sienkiewicza 30/32, Pracownia Wklęsłodruku, s. 15, 17, 18.
👉prowadzący: dr hab. Marek Zajko, prof. UMK, dr Oksana Budna-Kaczor, oraz studentki i studenci pracowni: Alicja Gizińska, Julia Jastrzębska, Agata Kruszyńska, Tomasz Lingo, Aleksandra Małolepsza, Zuzanna Oszczyk, Ivo Smyrak, Hanna Tarasienko
opis imprezy:
Warsztaty dla młodych adeptów sztuki które w ciekawy sposób przybliżą warsztat dawnego i współczesnego artysty-grafika – jego specjalistyczne narzędzia, niezwykłe w dzisiejszych czasach materiały oraz urządzenia i maszyny drukarskie wykorzystywane w druku wklęsłym.
3️⃣💡„Dłuta w dłoń!”
👉20 kwietnia, sobota, od 11:00 do 14:00
👉maks. liczba osób: 10, młodzież ze szkoły średniej, dorośli, seniorzy
👉Wydział Sztuk Pięknych UMK, Katedra Grafiki, ul. Sienkiewicza 30/32, Pracownia Wypukłodruku, s. 10, 20.
👉prowadzący: mgr Jagoda Jaworska, mgr Dawid Ławicki.
opis imprezy:
Warsztaty poświęcone najpopularniejszej technice wypukłodruku, jaką jest linoryt. Wyjaśnimy, na nich czym jest wspomniany wypukłodruk, na czym polega warsztat graficzny, omówimy narzędzia i techniki.
ℹ️
4️⃣💡„Tłusto znaczy dobrze. Graficzne eksperymenty z alternatywnymi metodami opracowania kamienia litograficznego!”
👉20 kwietnia, sobota, od 09:30 do 15:00
👉maks. liczba osób: 10, młodzież ze szkoły średniej, dorośli, seniorzy
👉prowadzący: dr hab. Tomasz Barczyk, prof. UMK, oraz studentki i studenci pracowni: Zuzanna Kocińska, Wiktoria Sendurkiewicz, Albert Piotrowski-Pawlikowski
opis imprezy:
Warsztaty graficzne mają na celu zaprezentowanie eksperymentalnej natury jednej z technik druku płaskiego – litografii. Uczestnicy warsztatów poznają specyfikę i tajniki tej techniki graficznej, śledząc proces powstawania matrycy począwszy od szlifowania kamienia, poprzez wspólnie tworzoną kompozycję, aż po druk.
UWAGA❗️
➡️Zapisy na wszystkie 4 imprezy w Katedrze Grafiki drogą – mailową. Aby zarejestrować się na wybraną imprezę, należy założyć konto na stronie www.festiwal.torun.pl/zaloguj i zalogować się (panel użytkownika dostępny jest w prawym górnym rogu strony).
Zapisy i pełny program Festiwalu są dostępne tutaj