Wystawa Wizytówka

Katedra Grafiki zaprasza na Wystawę „Wizytówka” – na której zostaną zaprezentowane prace studentek i studentów wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi Kierunków Artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 listopada 2023 r. /środa/ o godz. 17.00. Wystawę będzie można zwiedzać stacjonarnie w dniach 8.11-29.11.2023 r.
Miejsce: Galeria Dworzec Zachodni Akademickiego Centrum Kultury „Od Nowa”, ul. Gagarina 37A, Toruń.
Podczas otwarcia tegorocznej wystawy – „Wizytówka” zostanie wręczona nagroda dydaktyczna Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2022/2023 Naszej studentce – ANNIE MANDZIAK! Nagrodzona autorka jest aktualnie studentką V roku Kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wypukłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez prof. dr hab. Marka Basiula, i dr hab. Michała Rygielskiego prof. UMK. Studiuje także na wydziale Rzeźby na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Gratulujemy Ani jeszcze raz Nagrody i życzymy nieprzerwanego zapału twórczego.
387775931 818332440297691 7332069305713296276 N
Serdecznie Zapraszamy na wystawę Wizytówka i gratulujemy również Wszystkim nagrodzonym studentkom i studentom z innych kierunków i specjalności!
Tegorocznymi nagrodzonymi są:
  • Nagrodą im. prof. Sławomira Janiaka – Alicja Werner z kierunku Grafika; specjalności projektowanie graficzne
  • Nagrodą im. prof. Edmunda Piotrowicza – Anna Mandziak z kierunku Grafika; specjalności grafika warsztatowa
  • Nagrodą im. prof. Stefana Narębskiego – Pola Cołbecka z kierunku Architektura wnętrz;
  • Nagrodą im. Jerzego Ludwińskiego – Anna Szczepaniak z kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna;
  • Nagrodą im. prof. Stanisława Borysowskiego – Justyna Permus-Sałańska z kierunku Malarstwo;
  • Nagrodą im. prof. dr. hab. Józefa Flika – Matylda Rabiega z kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki.
Autorką identyfikacji wizualnej „Wizytówki” 2023 jest Alicja Werner – studentka Grafiki na specjalności projektowanie graficzne.