SZCZECIN – TORUŃ

Katedra Grafiki WSZP UMK gorąco zaprasza na wystawę wykładowców i studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie – SZCZECIN – TORUŃ!

Wernisaż wystawy 12 marca 2020 r., /czwartek/, o godz. 12:30
Galeria Katedry Grafiki, WSzP UMK w Toruniu
ul. Sienkiewicza 30/32
Wystawa czynna do 15.04.2020 r.

SZCZECIN – TORUŃ
Wystawa prac wykładowców i studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie zajmujących się grafiką artystyczną oraz fotografią.
Akademia Sztuki w Szczecinie jest najmłodszą uczelnią artystyczną w Polsce, założoną w 2010 roku. Grafika artystyczna jest dziedziną funkcjonującą na uczelni od samego jej początku.
Pierwotnie były to pracownie wypukłodruku i wklęsłodruku, z czasem w strukturach pojawiły się pracownie litografii, a w ostatnich latach serigrafii. Od roku 2019 pracownie funkcjonują
w ramach Zakładu Grafiki Artystycznej. W oparciu o bogate tradycje, Zakład Grafiki Artystycznej kształci i dyplomuje w zakresie klasycznych technik graficznych:
wypukłodruk, wklęsłodruk, litografia, offset, serigrafia, druk cyfrowy nieustannie poszerzając swoją ofertę o wykorzystujące nowoczesne technologie pracownie multimedialne,
intermedialne i interdyscyplinarne. Ważnym miejscem wspomagającym jest Centrum Przemysłów Kreatywnych – miejsce współpracy pomiędzy biznesem, sztuką i nauką pełne
doskonale wyposażonych pracowni i laboratoriów m.in. Komputerowe Laboratorium Grafiki Bitowej i Wektorowej, Laboratorium Prototypowego Druku Cyfrowego.
Do udziału w wystawie pracowni Zakładu Grafiki Artystycznej zaproszono także Pracownię Fotografii i Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Grafiki Multimedialnej z Katedry Grafiki Interaktywnej.
(Dr Marta Dziomdziora)

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/grafikaumk/

 

Baner