Róż w Galerii 31

Zapraszamy na wystawę indywidualną naszej wykładowczyni dr hab. Agaty Dworzak-Subocz, prof. UMK /Pracownia Serigrafii/, prezentującą prace graficzne i neony z cykli Eat me, Pink Lollypop i Pink Kaleidoscope w nowo otwartej przestrzeni wystawienniczej – Galerii 31 przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

 

EAT ME

GRAFIKA/NEONY

wystawa czynna do 8.06.2023

Galeria 31, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, ul. Szkolna 31

345613758 594458826082325 3701216469277150239 N

Agata Dworzak-Subocz – twórczyni grafik i instalacji graficznych w oparciu o grafikę warsztatową i cyfrową oraz fotograficzny zapis rzeczywistości. Jej grafiki to multiplikacje złożone z obrazów świata rastrowego i wektorowego, zabawne wzory, które bawią się koncepcjami przestrzeni i wymiarów. Pomimo wielu nałożonych na siebie elementów, grafiki wydają się być minimalistyczne, dzięki monochromatycznej kolorystyce.

Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2000 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Zakładzie Grafiki w Pracowni Serigrafii. Studia doktoranckie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie na stanowisku profesora UMK w Katedrze Grafiki w Pracowni Serigrafii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla specjalności Grafika Warsztatowa i Projektowanie Graficzne. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2006, 2016/. Jej grafiki prezentowane były na 39 wystawach indywidualnych i 260 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Hiszpanii, St. Zjednoczonych, Argentynie, Korei, Indiach, Bułgarii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Cyprze, Irlandii, Chorwacji, Portugalii, Białorusi, Kanadzie, Japonii, Chinach, Węgrzech i na Litwie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Projekt /USA/, prezes Fundacji Świątynia Sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki warsztatowej i cyfrowej.