Nagroda w Japonii

Nagroda w Japonii dla dr hab. Agaty Dworzak-Subocz, prof. UMK z Katedry Grafiki na 6th edition of the Awagami International Mini-Print Exhibition (AIMPE). Grafika cyfrowa z cyklu Space, otrzymała Awagami Factory Prize w konkursie na mini print, organizowanym przez legendarną Awagami Factory w Tokushimie na wyspie Sikoku w Japonii. Serdecznie gratulujemy!!!

Nagrodzona Grafika Z Cyklu Space

 

Na tegoroczny konkurs małej formy graficznej AIMP ’23, napłynęło 1587 prac graficznych, od ponad 1000 artystów z całego świata, nagrody i wyróżnienia otrzymało 21 osób. Na wystawie, której otwarcie odbędzie się 7 października w Awagami Factory, zaprezentowane zostaną wszystkie zgłoszone miniprinty. Jednym z wymagań konkursu AIMPE dla artystów jest to, że wszystkie prace muszą być drukowane na papierze washi, wykonanym zgodnie z tradycyjną sztuką czerpania papieru.

 

Awagami Factory to marka papiernicza znana nie tylko w Japonii, ale także na całym świecie. To rodzinna fabryka, działająca nieprzerwanie od 1945 roku. Dziś prowadzi je Minoru Fujimori, szóste pokolenie papierników. W 1976 r. Awagami washi zostało uznane za „tradycyjny przemysł rzemieślniczy”. Papier washi w 100% wykonany jest przez rodzinę Fujimori w Tokushima, odpowiadając na potrzeby artystów i twórców, powstaje z włókien naturalnych: kozo, bambus, mitsumata, gampi a służy do tworzenia dzieł sztuki, różnego rodzaju druków, rzemiosła, projektowania wnętrz i konserwacji dzieł sztuki. Zgodnie z tradycyjnym japońskim duchem, Awagami produkuje washi w sposób przyjazny dla środowiska, wykorzystując odnawialne włókna roślinne i poddając recyklingowi całą wodę wykorzystywaną podczas produkcji.

Więcej