Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza 2022

Agata Burzyńska – laureatką Nagrody dydaktycznej Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu im. prof. Edmunda Piotrowicza! Decyzją wykładowców Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – laureatką Nagrody im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2021/2022 została – Agata Burzyńska. Nagrodzona autorka jest aktualnie studentką V roku Kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wklęsłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez dr hab. Marka Zajko, prof. UMK i mgr Oksanę Budną-Kaczor. Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza zostanie oficjalnie wręczona wyróżnionej studentce w listopadzie br., podczas otwarcia wystawy – „Wizytówka” w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu, Akademickie Centrum Kultury „Od Nowa”. Katedra Grafiki WSZP UMK w Toruniu dzięki uprzejmości Domu Muz w Toruniu – samorządowej instytucji kulturalnej, filia Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, uhonoruje laureatkę dodatkową nagrodą – jaką będzie wystawa indywidualna w Galerii Domu Muz w Toruniu.
Otwarcie wystawy grafik Agaty Burzyńskiej odbędzie 21 października (piątek) 2022r., o godz. 18.00. W imieniu autorki, Katedra Grafiki zaprasza na wspomniane wystawy, gdzie będzie można poznać w oryginale, dotychczasową twórczość Agaty. Gratulujemy Nagrody i życzymy Agacie nieprzerwanego zapału twórczego.