Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza 2021

Alicja Lasota laureatką Nagrody dydaktycznej Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu im. prof. Edmunda Piotrowicza!
Decyzją wykładowców Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – laureatką Nagrody im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2020/2021 została – Alicja Lasota. Nagrodzona autorka jest aktualnie studentką V roku Kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wypukłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez prof. dr hab. Marka Basiula i dr hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK.
Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza zostanie oficjalnie wręczona wyróżnionej studentce w październiku br., podczas otwarcia wystawy – „Wizytówka” w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu, Akademickie Centrum Kultury „Od Nowa”. Katedra Grafiki WSZP UMK w Toruniu dzięki uprzejmości Dyrekcji Miejskiej Instytucji Kultury Dom Muz uhonoruje laureatkę dodatkową nagrodą – jaką będzie wystawa indywidualna w Galerii Domu Muz w Toruniu. Otwarcie wystawy grafik Alicji Lasoty odbędzie 8 października (piątek) 2021r., o godz. 18.30.
Alicja w swoich pracach,podejmuje graficzny dialog z naturą, która jest tematyką większości jej grafik. Jej wrażliwość na subtelności anatomii roślin i ich rysunkowa interpretacja, połączona ze środkami jakie daje jej warsztat wypukłodruku, wsparte wewnętrzną potrzebą eksperymentowania z formą graficzna, daje rezultat, który doceni każdy wrażliwy odbiorca. W imieniu autorki, Katedra Grafiki zaprasza na wspomniane wystawy. Gdzie będzie można poznać w oryginale, dotychczasową twórczość Alicji.
Gratulujemy wyróżnienia i życzymy nieprzerwanego zapału twórczego.