Nagroda dla studentki Grafiki

Zostały przyznane tytuły najlepszego studenta/studentki i absolwenta/absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz wyróżnienie za rozsławienie imienia Uniwersytetu na arenie międzynarodowej, za rok akademicki 2022/2023.
Wielkie Gratulacje dla Naszej studentki – Agaty Burzyńskiej która otrzymała – Wydziałowe wyróżnienie za rozsławienie Uniwersytetu na arenie międzynarodowej.
W ostatnim ocenianym roku akademickim Agata brała udział w 7 imprezach graficznych o charakterze międzynarodowym – w tym w wystawach w USA i Turcji. Natomiast na 3rd. Intercontinental Poster Competition 2023 Poster Stellars w New Jersay w USA, zdobyła III miejsce w kategorii: studencki plakat kulturalny za plakat „Kto się boi”.
Agata Burzyńska jest aktualnie dyplomantką V roku Kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wklęsłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez dr hab. Marka Zajko, prof. UMK i dr Oksanę Budną-Kaczor. Laureatka Nagrody Dydaktycznej Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu im. Profesora Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2021/2022. Brała udział w wielu konkursach i wystawach zbiorowych grafiki w kraju i za granicą, otrzymując nagrody i wyróżnienia.
W twórczości Agaty Burzyńskiej światy grafiki i plakatu przenikają się, czerpiąc z siebie nawzajem. W swoich pracach autorka, stosuje silne kontrasty kolorystyczne, korzysta z różnorodności śladów pozostawianych przez narzędzia, jednocześnie eksperymentując w obrębie graficznej formy.
Jeszcze raz – Gratulujemy Agacie przyznanego tytułu i życzymy nieprzerwanego zapału twórczego. Wszystkim nagrodzonym również serdecznie gratulujemy!!!

więcej