KATEDRA GRAFIKI – w Bibliotece Uniwersyteckiej UMK

Już w najbliższą środę 15.05.2024 r. /środa/, o godz. 12.30 odbędzie się pierwsza wystawa w Sekcji Sztuk Pięknych Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu. Na wystawie zostaną zaprezentowane realizacje studentek i studentów z pięciu pracowni Katedry Grafiki WSzP UMK w Toruniu.
Wernisaż wystawy 15 maja 2024 r. /środa/, o godz. 12.30
Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu
ulica Jurija Gagarina 13, 87-100, Toruń.
Organizatorzy i kuratorzy wystawy: dr Piotr Czyż i dr Oksana Budna-Kaczor /KG
Opracowanie graficzne wystawy: mgr Jagoda Jaworska
Sekcja Sztuk Pięknych w swoich programowych założeniach będzie miejscem prezentującym działania artystyczne i inicjatywy twórcze studentek i studentów wszystkich kierunków Wydziału Sztuk Pięknych UMK.
Nowa studencka przestrzeń wystawiennicza  – to efekt współpracy Wydziału Sztuk Pięknych UMK i Bibliotece Uniwersyteckiej UMK w Toruniu.
Nazwa studenckiej przestrzeni wystawienniczej – “Sekcja Sztuk Pięknych” nawiązuje do początków Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Właśnie tak początkowo nazywała się jednostka założona w 1945 r. przez przybyłych z Wilna wykładowców i artystów: Tymona Niesiołowskiego, Jerzego Hoppena, Stefana Narębskiego czy Bronisława Jamontta.
Na wystawie swoje prace prezentują obecni: studentki i studenci 5 Pracowni Katedry Grafiki:
  • Pracownia Litografii prowadzona przez Prof. Piotra Gojowego oraz dr hab Tomasza Barczyka, prof. UMK;
  • Pracownia Grafiki Multimedialnej, którą prowadzi dr hab. Zdzisław Mackiewicz prof. UMK, dr Jakub Jaszewski oraz dr Jakub Wawrzak;
  • Pracownia Wypukłodruku prowadzona przez Prof. Marka Basiula i dr hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK;
  • Pracownia Wklęsłodruku, którą prowadzi dr hab. Marek Zajko, prof. UMK oraz dr Oksana Budna-Kaczor;
  • Pracownia Serigrafii UMK, którą prowadzi dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK oraz dr Piotr Czyż.
Więcej informacji:
Link do wydarzenia na FB