„INTROSPECTIO” wystawa Zdzisława Mackiewicza

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii /ambrotypia/, wykładowcy Katedry Grafiki dr hab. Zdzisława Mackiewicza, prof. UMK, (Pracownia Grafiki Multimedialnej) pt.: „INTROSPECTIO”, której wernisaż odbędzie się w środę 9 marca 2022 roku o godz. 12: 00 w 314 Galerii Płaskich Form Artystycznych, która mieści się na poddaszu w budynku Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Zdzisław Mackiewicz dr hab. prof. UMK. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Dyplom  w 1988 r. w pracowni serigrafii pod kierunkiem prof. Bogdana Przybylińskiego. Zatrudniony w Zakładzie Plastyki Intermedialnej. Od 2004 roku pracownik Zakładu Grafiki. Twórczość w zakresie fotografii klasycznej, cyfrowej, fotografii reklamowej, grafiki projektowej. Realizacje fotograficzne: cykle “Blachy, szmaty, folie, papier…”, “Światła”, “Polaryzatory”, “Awers Rewers”, “Awers Rewers – kalejdoskop”, “Obrotowe”, “Odwróceni – rewers”, “Odwróceni – awers”, “Odwróceni – awers XZ”, “Odwróceni – awers XS”, UMA, Human, 2014_21_ARZ, XZM, 777, MARTA_MARTA, Flightless – AR. Realizacje graficzne: cykle “PL”, “Pad”.
Interesuje mnie, nie to, co fotografia przedstawia w naturalistyczny, materialny sposób ale to co można wydobyć z otoczenia dla potrzeb czystego obrazu i sensu jego konstrukcji z zachowaniem szacunku dla tego, co zapisała klisza lub matryca cyfrowa.

Kuratorem wystawy jest dr hab. Tomasz F. de Rosset, prof. UMK