Ewelina Kołakowska – Najlepszym Absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Absolwentka Kierunku Grafika, specjalność Grafika Warsztatowa – mgr Ewelina Kołakowska – Najlepszym Absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w roku akademickim 2017/2018!

Gorąco Gratulujemy!

Ewelina Kołakowska – Dyplom magisterski pt.: „Individuum” w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w czerwcu 2018 roku w Pracowni Wklęsłodruku / Zakład Grafiki WSzP UMK w Toruniu/, prowadzonej przez prof. Bogumiłę Pregowską i dr hab. Marka Zajko, prof. UMK /promotor dyplomu/. Część uzupełniającą dyplomu artystycznego stanowił zestaw prac malarskich – „Preludium” zrealizowany pod kierunkiem dr hab. Anny Wysockiej. Za swoją pracę otrzymała dodatkowo wyróżnienie, co wiąże się z nominacją do Medalu im. Tymona Niesiołowskiego – nagrodą WSZP UMK w Toruniu za najlepszy dyplom artystyczny. Decyzją wykładowców Zakładu Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w 2017 r. otrzymała Nagrodę im. prof. Edmunda Piotrowicza za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2016/ 2017. Zorganizowała 10 wystaw indywidualne, brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych, konkursach, przeglądach graficznych – krajowych jak i międzynarodowych. Za swoją działalność artystyczną otrzymała stypendia twórcze: min. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2012, czterokrotnie przyznane stypendium Prezydenta Miasta Szczecina, 2011, 2012, 2013, 2014. Bardzo ważnym osiągnieciem z ostatniego okresu jest również stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne, które Ewelina Kołakowska otrzymała w roku akademickim 2016/2017, oraz czterokrotnie stypendium Rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach: 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/2018.

Ewelina Kołakowska /portfolio – http://ewelina-kolakowska.wixsite.com/arts/about