Biennale Miniatury Częstochowa

12. Międzynarodowe Biennale Miniatury Częstochowa 2022
 
Gratulujemy wykładowcom i studentom Katedry Grafiki, którzy zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej 12. Międzynarodowego Biennale Miniatury Częstochowa 2022.
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 4 wykładowców KG:
Oksana Budna-Kaczor /Pracownia Wklęsłodruku/
Piotr Czyż /Pracownia Serigrafii/
Michał Rygielski /Pracownia Wypukłodruku/
Marek Zajko /Pracownia Wklęsłodruku/,
oraz 2 studentów KG:
Kornelia Borowska-Beszta /studentka 3 roku, Pracownia Serigrafii/
Elżbieta Janusz /studentka 4 roku, Pracownia Wklęsłodruku/
Jury konkursu wybrało 116 osób, których prace zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie. Dokładne wyniki, czyli nazwiska laureatek lub laureatów poszczególnych nagród, poznamy podczas uroczystego otwarcia wystawy. Wydarzenie zaplanowano na drugą połowę września.
Międzynarodowe Biennale Miniatury to konkurs plastyczny, w ramach którego przyjmowane są prace plastyczne w formacie nie przekraczającym wymiarów 10 na 10 centymetrów. Co dwa lata artystki i artyści z całego świata przesyłają setki prac na Międzynarodowe Biennale Miniatury. Wybrane przez Jury konkursu prace są prezentowane na wystawie pokonkursowej zarówno w Galerii Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie, jak również w wielu galeriach w Polsce i zagranicą, m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, czy Galerie Brötzinger Art w Pforzheim. W 2022 roku odbywa się już 12. edycja konkursu.