Agata Dworzak-Subocz – wystawa na Manhattanie

Do końca kwietnia w Centrum Kultury Polskiej w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie w Nowym Jorku, będzie trwała wystawa indywidualna Agaty Dworzak-Subocz, zatytułowana Memory. Na wystawie można oglądać 23 grafiki, wykonane w technice druku cyfrowego. Memory – to zapis inspirowany wspomnieniem obrazów gromadzonych w cyfrowej pamięci. Codzienność generuje setki odsłon rzeczywistości, które staramy się rejestrować, oraz obrazów których już nie ma, przywoływanych wspomnieniami. To wszystko staram się umieścić w przestrzeni realnej i nierealnej zarazem.

dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK – nauczyciel akademicki w Katedrze Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W pracowni serigrafii prowadzi zajęcia dla studentów II – V roku Grafiki i Projektowania Graficznego z podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej. W 2021 roku otrzymała I nagrodę w kategorii grafika cyfrowa i eksperymentalna na International Contemporary Miniprint Kazanlak w Bułgarii. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej grafiki prezentowane były na 38 wystawach indywidualnych i 218 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, St. Zjednoczonych, Argentynie, Korei, Indiach, Bułgarii, Belgii, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Portugalii, Białorusi, Kanadzie, Chinach, Cyprze, Hiszpanii, Węgrzech i na Litwie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Project /USA/. Prezes Fundacji Świątynia Sztuki.