transPRINT 2 SZ/RZ /Wystawa Polskiej Grafiki Współczesnej

Galeria Katedry Grafiki UMK zaprasza na wernisaż wystawy transPRINT 2 SZ/RZ /Wystawa Polskiej Grafiki Współczesnej. Wystawa jest prezentacją dwóch stosunkowo „młodych” ośrodków twórczych leżących na przeciwległych krańcach Polski; Rzeszowa i Szczecina.
Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego tak jak Akademia Sztuki w Szczecinie to prężnie rozwijające się ośrodki aktywności graficznej od niedawna budujące swoja tożsamość. Galeria Katedry Grafiki UMK usytuowana w kontekście działających pracowni jest miejscem „żywego” kontaktu z grafiką. Każda wystawa to miejsce przenikających się postaw i wpływów niesionych przez różnorodnych twórców z różnych ośrodków w zakresie podejścia do graficznych treści i warsztatu.
Zapraszamy do wspólnego przeżywania graficznych ekscytacji.
Czwartek 31.03.2022 godzina 12, Galeria Katedry Grafiki Sienkiewicza 30-32.
W wystawie udział biorą: Kamila Bednarska, Paweł Bińczycki, Sara Carrillo, Łukasz Cywicki, Ewa Czerwińska- Romanowska, Agnieszka Dobosz-Bruchnalska, Marcin Dudek, Marta Dziomdziora, Paweł Frąckiewicz, Grzegorz Frydyk, Andreas Guskos, Marcin Jachym, Agnieszka Jankiewicz, Joanna Janowska-Augustyn, Marta Kołodziej-ska, Agnieszka Lech-Bińczycka, Ewelina Maksimiuk, Arkadiusz Marcinkowski, Zuzanna Marczak, Marek A. Olszyński, Mirosław Pawłowski, Krzysztof Pisarek, Kamil Skrzypiec, Aneta Suslinnikow, Magdalena Uchman, Andrzej Wochnik, Andrzej Załecki i Maria Zwolińska.