Agata Dworzak-Subocz

agata-dworzak-suboczdr hab.
e-mail: miki@umk.pl

W 2000 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na kierunku Grafika Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki warsztatowej i cyfrowej tj. Grand Prix na II Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu (2001), Wyróżnienie na I Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia (2008), Wyróżnienie honorowe na III Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera w Oleśnicy (2010), Nagroda Rektora UMK za działalność artystyczną i naukowo-organizacyjną (2016), Wyróżnienie jurorskie XII Międzynarodowego Biennale Exlibrisu w Gliwicach (2018).
Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej grafiki prezentowane były na 33 wystawach indywidualnych i 118 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Hiszpanii, St. Zjednoczonych, Korei, Indiach, Bułgarii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Cyprze, Irlandii, Chorwacji, Portugalii, Białorusi, Kanadzie, Japonii, Chinach, Węgrzech i na Litwie. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Projekt /USA/
Obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki w Pracowni Serigrafii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla specjalności Grafika Warsztatowa (I, II, III, IV i V ROK) i Projektowanie Graficzne (IV ROK).