Co po studiach

Absolwent kierunku Grafika / Specjalności Grafika Warsztatowa legitymuje się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi artysty grafika w zakresie:

• technologii druku artystycznego
  • fotografii artystycznej i reklamowej
  • współczesnych narzędzi cyfrowych i technologii 3D, wykorzystywanych w branżach reklam multimedialnych, animacji komputerowej, gier wideo, systemów prezentacji i wizualizacji.

Jest przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej i projektowej:

• w wydawnictwach i agencjach reklamowych
  • w przedsiębiorstwach tworzących multimedia (aplikacje, gry)
  • w galeriach sztuki, instytucjach kulturalno-oświatowych
  • w szkolnictwie wszystkich poziomów.

Toruńska Grafika warsztatowa zaliczana jest do najlepszych ośrodków artystycznych w kraju. Zakład Grafiki w swojej strukturze posiada 5 Pracowni: Wypukłodruku, Wklęsłodruku, Litografii, Serigrafii i Grafiki Multimedialnej z nowoczesnym zapleczem warsztatowym i powierzchnią ekspozycyjną. W ramach posiadanej przestrzeni wystawienniczej prowadzona jest Galeria Zakładu Grafiki. Organizowane są indywidualne i zbiorowe wystawy prac studentów, pokazy dyplomowe i wystawy zapraszanych artystów, przeglądy i prezentacje nowych trendów warsztatowych w grafice polskiej z najbardziej wiodących ośrodkach artystycznych w kraju. Zakład Grafiki przygotowuje również szereg pokazów, warsztatów i imprez edukacyjnych min. warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży „Mali Twórcy”, pokazy druku artystycznego i technik graficznych w ramach kolejnych edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki /w latach 2009 – 2016/, cykl wykładów i warsztatów graficznych „Grafika” – przygotowany dla szkół ponadpodstawowych.